تاریخ انتشار: 95-10-05 16:10:04 یکشنبه
(255)

صندلی ماشین کودک - آزمون اطلاعات شما در مورد صندلی ماشین کودک

صندلی ماشین کودک وسیله‌ای بسیار ضروری در حفظ ایمنی کودک در سفرهای درون شهری و برون شهری و با استفاده از خودرو شخصی میباشد .تحقیقات نشان داده است که همه ساله در اروپا ۶۰هزار کودک در تصادفات رانندگی مجروح شده و ۷۵۰ کودک کشته میشوند .در بیشتر موارد هم علت مجروح شدن یا فوت کودکان بعلت عدم استفاده از صندلی ماشین  یا استاندارد نبودن آن بوده است .

صندلی ماشین کودک به قسمتی مهم از خودرو خانواده های امروزی تبدیل شده است و تصور خودرو بدون صندلی ماشین برای خانواده های صاحب فرزند تقریبا غیر ممکن شده است .اما استفاده از صندلی ماشین هم نیاز به آگاهی از کم و کیف استانداردها و چگونگی استفاده صحیح از آن دارد .برای تست میزان آگاهی شما از نکات مهم استفاده از آن آزمونی در این مطلب ترتیب داده‌ایم که ابتدا شما ۱۰ سوال را خوانده و پاسخ میدهید و در ادامه پاسخ های صحیح به سوالات را میتوانید ببینید .

.

صندلی ماشین - آزمون

.

آزمون اطلاعات شما از نکات فنی و ایمنی صندلی ماشین کودک .

سوالات

سوال ۱ : صندلی ماشین برای یک کودک دو ساله باید بصورتی بسته شود که صورت کودک رو به جلو ماشین قرار گیرد .

الف . صحیح

ب . غلط

سوال ۲ : کدام یک از پارامترهای زیر ،معیار آمادگی کودک برای استفاده از کمربند ایمنی بزرگسالان است .

الف . وزن

ب . سن

ج . قد

سوال ۳ : خرید صندلی ماشین دسته دوم بر ای کودک از لحاظ ایمنی ایراد ندارد .

الف . صحیح

ب . غلط

سوال ۴ : میزان تصادفات در خیابان‌های نزدیک به منازل بیشتر از تصادفات در اتوبانها و بزرگراه ها است .

الف . صحیح

ب . غلط

سوال ۵ : صندلی ماشین نباید بیش از ۴۵ درجه از حالت صاف و عمودی زاویه بگیرد .

الف . صحیح

ب . غلط

سوال ۶ : همه انواع صندلی ماشین مناسب همه انواع ماشین ها است .

الف . صحیح

ب . غلط

سوال ۷ : کدامیک از سبک های طراحی کمربندهای صندلی های ماشین برای کودکان ایمن تر است ؟

الف . طراحی ۵ تسمه (۵ تسمه که در وسط به هم وصل میشوند )

ب . طراحی ۳ تسمه  (۳ تسمه که در وسط به هم وصل میشوند )

ج . طراحی ۳ تسمه با محافظ جلو

سوال ۸ . در صورت نبود کمربند ایمنی در صندلی عقب ماشین یا عدم امکان استفاده از آن و همچنین نبود صندلی ماشین استاندارد میتوان از صندلی ماشین بدون پشتی و محافظ آن استفاده نمود .

الف . صحیح

ب . غلط

سوال ۹ . در ماشین های مجهز به ایربگ امکان استفاده از صندلی ماشین کودک در صندلی جلو وجود ندارد .

الف . صحیح

ب . غلط

سوال ۱۰ . از کمربندهای ایمنی تعبیه شده بر روی در ماشین هم میتوان برای محکم کردن صندلی ماشین کودک استفاده نمود .

الف . صحیح

ب . غلط

.

صندلی ماشین - آزمون

.

پاسخ ها

سوال ۱  : غلط – بر اساس اطلاعات ایمنی شرکت های سازنده صندلی ماشین تا دو سالگی کودک باید بشکلی صندلی را تنظیم نمود که صورت کودک موقع نشستن پشت ماشین را ببیند .حتی در دو سالگی هم باید شرایط قدی و وزنی کودک بشکلی باشد که بیشتر حجم صندلی را پر کند .

سوال ۲ : قد – کودکان معمولا در سن چهار سالگی آماده بستن کمربند ایمنی مخصوص بزرگسالان در خودرو هستند .اما در این سن باید قد کودک به اندازه ای بلند باشد که کمربند از ناحیه شکم و سینه عبور کرده و احیانا باعث خفگی کودک در حوادث نشود .

سوال ۳ : غلط – بر اساس استانداردهای جهانی استفاده از صندلی ماشین دسته دوم  خطرناک است زیرا ممکن است بخش های اصلی صندلی در مواقع ضروری و به دلیل فرسودگی بدرستی عمل نکنند .

سوال ۴ : صحیح – بسیاری از والدین کودک را صرفا در بزرگراه‌ها بر روی صندلی ماشین میگذارند در حالیکه بنابر آمار (در آمریکا ) میزان تصادفات در معابر و خیابان‌های نزدیک منازل بیشتر از اتوبانها و بزرگراه‌هاست .

سوال ۵ : صحیح – بر اساس استانداردهای جهانی حداکثر زاویه خواب صندلی باید ۴۵ درجه باشد چون بیش از این زاویه ممکن است به پرت شدن کودک منجر شود .

سوال ۶ : غلط – ابعاد صندلی عقب ماشین یا کنسول میتواند برای صندلی مشکل ساز شود .پس حتما قبل از خرید صندلی را در ماشین تست کنید .

سوال ۷ : طراحی ۵ تسمه . محافظ جلو برای کودکان زیر یکسال اصلا مناسب نیست چون محافظ در مقابل صورت یا چانه قرار گرفته و ممکن است برای کودک خطرناک باشد .

سوال ۸ : غلط – استفاده از صندلی ماشین بدون پشتی به هیچ عنوان سلامت کودک را تضمین نمیکند و حتما در صورت استفاده باید همراه با کمربند ایمنی خود ماشین (با رعایت شرایط قدی کودک) استفاده شود .

سوال ۹ : صحیح – وجود ایربگ در ماشین و روبروی صندلی ماشین کودک میتواند منجر به خفگی کودک در تصادفات شود .

سوال ۱۰ : غلط – کمربندهای ایمنی نصب شده بر روی درب ماشین ( در برخی از انواع ماشین ها ) اصلا برای کنترل صندلی ماشین مناسب نیستند .

 

 

 

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد