تاریخ انتشار: 95-06-03 12:06:09 چهارشنبه
(240)

آموزش توالت ( ۱ )

کمک به فرزندتان برای شروع به استفاده از لگن (یا توالت) یک گام بزرگ و بسیار هیجان انگیز برای هر دو شما است. اگر شما مثبت و آرام باشید، فرزند تان احتمال بیشتری دارد که به همه چیز عادت کند. راز موفقیت در این است که منتظر نشانه های آمادگی در فرزندتان باشید.

چه موقعی شروع کنید؟

 کودکان در سنین مختلف می آموزند که بگویند چه موقعی نیاز به پی پی کردن یا جیش کردن دارند. به طور کلی، نشانه های آمادگی فرزند شما برای آموزش توالت از حدود دو سالگی به بعد ظاهر می شوند، هر چند برخی از کودکان نشانه های آمادگی را در ۱۸ماهگی نشان می دهند. آموزش توالت در طول شب می تواند تا هشت سالگی طول بکشد، اگر‌چه بسیاری از کودکان خیس کردن جایشان در موقع شب را از پنج سالگی متوقف می کنند.

قبل از معرفی توالت یا لگن، اگر روال روزمره ثابتی برای فرزندتان داشته باشید کمک زیادی خواهد کرد. در این صورت، فعالیت جدید استفاده از توالت یا لگن می تواند در داخل روال عادی شما گنجانده شود.

فرزند شما برخی از نشانه‌های آماده شدن را نشان می دهد اگر:

**راه می رود و می تواند برای مدت کوتاهی بنشیند

**به طور کلی در انجام وظایف مستقل تر می شود

**به دیدن رفتن دیگران به توالت علاقه مند می شود ( این اول می تواند عجیب باشد یا شما را ناراحت کند، اما راه خوبی برای معرفی چیزهاست)

 **تا دو ساعت پوشکش خشک است . این نشان می دهد که او قادر به نگه‌داشتن جیش در مثانه‌اش است ( که در نوزادان تازه متولد شده یا نوزادان به طور خودکار تخلیه می شود)

**هنگامی که در پوشک خود پی پی یا جیش می کند به شما اطلاع می دهد (یا نشانه‌های واضحی نشان می دهد)اگر می تواند قبل از اینکه آن اتفاق بیافتد به شما بگوید، برای آموزش توالت آماده است

**کم کم از پوشک خوشش نمی آید و زمانی که پوشک خیس یا کثیف است احتمال می خواهد آنرا دربیاورد

**دفع مدفوع منظم، نرم، و شکل یافته ای دارد

**می تواند شلوار خود را بالا و پایین بکشد

**می تواند دستورهای ساده ای را انجام دهد، مانند " توپ رو به بابا بده"

**درکی در مورد اینکه چیزها در اطراف خانه هر کدام جای خود را دارند نشان می دھد.

ھنگامی که فرزند شما آماده است لازم نیست همه این علائم وجود داشته باشند. یک روند کلی اجازه می دھد بفهمیدکه وقت شروع کردن است.

آماده شدن برای آموزش توالت

اول، تصمیم بگیرید که آیا می خواهید با استفاده از لگن آموزش دهید یا با استفاده از توالت. مزایایی در استفاده از لگن وجود دارد – لگن متحرک و آشنا است، و برای برخی از کودکان کمتر از توالت دلهره‌آور است. سعی کنید ترجیح فرزندتان را پیدا کنید و با آن جلو بروید. برخی از والدین فرزند شان را به استفاده از هردو توالت و لگن تشویق می کنند.

ثانیا، مطمئن شوید که تمام تجهیزات مناسب را دارید. اگر فرزند شما از توالت استفاده می کند به یک پله نیاز خواهید داشت که فرزندتان روی آن بایستد. همچنین نیاز به یک نشیمنگاه کوچکتر خواهید داشت که با ایمنی در داخل نشیمنگاه توالت موجود جا بیفتد، چون برخی از کودکان دچار ناراحتی می شوند که شما مبادا به داخل توالت بیفتند.

در ابتدا، ممکن است در مورد آموزش توالت با فرزند خود یک کتاب بخوانید یا یک ویدئو یا دی وی دی تماشا کنید. کتاب های سرگرم کننده ای برای کودکان وجود دارد که در مراحل اولیه آموزش توالت فرزند شما ممکن است دوست داشته باشد آنها را بخواند.

در اینجا بعضی از رهنمود‌ها برای شروع کردن وجود دارند:

**به دنبال نشانه‌هایی باشید که فرزند شما برای شروع آموزش توالت آماده است ( به بالا رجوع کنید).

**لگن را معرفی کنید و توضیح دهید، اجازه دهید که فرزند شما اندازه آن را امتحان کند و با آن آشنا شود.

**اجازه دھید فرزندتان دیگران را در موقع استفاده از توالت تماشا کند، و در مورد آنچه آنها انجام می دهند صحبت کنید.

 **شروع به استفاده از شلوار آموزشی pants trainer برای فرزندتان بکنید - این به او کمک می کند احساس رطوبت را درک کند.

**ممکن است متوجه شوید که فرزند شما روده‌های خود را در یک زمان خاص از روز تخلیه می کند، بنابراین قرار دادن او روی لگن در آن زمان را امتحان کنید. این برای همه کودکان کارساز نیست . آموزش واقعی توالت زمانی آغاز می شود که کودک از احساس انجام جیش یا پی پی آگاه است و به یادگیری این جریان علاقه‌مند است.

**به فرزند تان کلماتی در ارتباط با توالت رفتن یاد بدهید - برای مثال، می توانید کلماتی مانند ' جیش '، ' پی پی ' و ' من باید جیش / پی پی کنم" را به او یاد بدهید.

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد