تاریخ انتشار: 95-04-21 10:04:40 دوشنبه
(174)

انتخاب بهترین اسباب بازی

در بازار اسباب بازی ،محصولات بی شماری وجود دارد که با استفاده از تبلیغات پرزرق و برق کودکان و والدین را تشویق به خرید میکنند .اما بهترین اسباب بازی برای کودکان طبعا جذابترین اسباب بازی مارکت نیست .بلکه بهترین اسباب بازی ،محصولی است که باعث تحریک تخیل کودک میشود .

اسباب بازی ها یکی از بهترین راه ها برای تشویق و تحریک کودک به بازی و رشد و پرورش مهارت های گوناگون اوست .اما این به این معنی نیست که برای رشد کودک نیاز به تمام انواع اسباب بازی وجود دارد .بهترین اسباب بازی برای کودکان محصولاتی است که اصطلاحا "پایان باز" داشته باشد .اینها اسباب بازی هایی هستند که میتوان به صورت های گوناگون با آنها بازی کرد .آنها باعث رشد و بهبود مهارت های مختلفی مثل خلاقیت ،تخیل و توانایی حل مساله میشوند .

اسباب بازی های "پایان باز" شامل موارد زیر میشوند 

بلوک ها 

بلوک ها مجموعه هایی است که معمولا با آنها میتوان به طور آزاد به خلق اشکال مختلف پرداخت .کودک میتواند امروز با این بلوک ها یک ماشین طراحی نموده و فردا با استفاده از آنها دروازه ای برای بازی فوتبال درست کند .

توپ ها

با استفاده از توپ ها کودکان جست و خیز میکنند ،میچرخند و میدوند ،شوت میکنند ،بازی گروهی کرده و به شکل های مختلف از آن استفاده مینمایند .

کارتن های مقوایی

کودک میتواند با کارتن ها خانه یا مغازه بسازد .از آن به عنوان ماشین یا فر آشپزی استفاده نماید .میتواند به عنوان خانه عروسک یا پارکینگ ماشین ها یا بسیاری وسیله و موقعیت دیگر استفاده نماید .

لباس های کودک

لباس های کودک یعنی تمرین فرو رفتن در نقش ها و شخصیت های مختلف .هر نقشی که کودک دوست دارد در آن باشد .

مجموعه ابزار های خلاقیت

کاغذ های رنگی ،استیکر ها،مداد رنگی و ماژیک ها و رنگ های پایه آب همه و همه از جمله بهترین اسباب بازی ها برای پرورش خلاقیت کودک است .

مواردی که گفته شد برای بیان خصوصیات این بازی ها و اسباب بازی ها گفته شد و طبیعتا خود شما هم بازی ها و اسباب بازی هایی را که دارای این خصوصیات هستند میشناسید که میتوانید به لیست فوق اضافه کنید .

به یاد داشته باشید لازم نیست که همیشه در حال خرید اسباب بازی باشید .بسیاری از اقلامی که بطور روزمره در خانه استفاده میکنیم میتواند بخش از اسباب بازی بچه ها باشد .ظروف بی خطر آشپزخانه ،ظروف پلاستیکی ،گیره ها ،لباس های داخل سبد و پتو هر کدام میتواند وسیله خوبی برای سرگرمی کودک باشد .فقط اطمینان حاصل کنید که این اشیا بی خطر بوده و شامل اشیا تیز و برنده یا اشیایی کوچکی که باعث خفگی میشود نباشد .

انتخاب اسباب بازی برای بچه ها

بسیاری از اسباب بازی ها راهنمای گروه سنی بر روی بسته بندی دارند .این راهنما مفید است اما صرفا یک راهنما است و شما را به خرید بهترین محصول راهنمایی نمیکند .علاقمندی های و وضعیت رشد و مهارت های فرزندتان راهنمای بهتری برای انتخاب و خرید اسباب بازی مناسب میباشد .

البته راهنمای دوره سنی برای اطمینان از سلامت محصول و بی خطر بودن آن برای کودک بسیار مهم است زیرا اسباب بازی های دارای قطعات ریز و کوچک خطراتی مثل بلعیده شدن توسط کودک دارد .

برای کودکان در دوره سنی بدو تولد تا یک سالگی بهترین اسباب بازی خود شما یا افراد نزدیک به شما هستند .کودک از نگاه کردن به شما ،شنیدن صدای شما و نهایتا از بودن با شما بقدر کافی لذت میبرد .البته بازی هایی مثل نگاه کردن و تعقیب اسباب بازی های رنگی متحرک ،گوش کردن به آهنگ های یک اسباب بازی موزیکال و یا سرو صدا و تقلا برای رسیدن به چیزی خاص هم بسیار سرگرم کننده بوده و میتواند ساعت ها او را سرگرم نماید .

برای کودک نوپا معمولا جعبه ها اسباب بازی های بسیار سرگرم کننده ای هستند .دیگر اسباب بازی های مناسب شامل بلوک های ساختاری و بازی با لباس ها میباشد .اسباب بازی های موزیکال نیز از علاقمندی های این دوره سنی است .اما نسبت به دوره سنی قبلی کودک تمایل دارد تا خود ایجاد سروصدا کند یا به هر شکلی خود بخشی از روند تولید موزیک باشد .بلز نمونه خوبی از این نوع اسباب بازی ها است .

در دوره های سنی بالاتر کودک دوست دارد تا با استفاده از تخیل خود به بازی و حل مساله بپردازد .پازل ها یا اسباب بازی هایی که بصورت مشارکتی با دیگران استفاده میشود مثال خوبی از این بازی هاست .

برای انتخاب اسباب بازی مناسب نگران نباشید .استفاده از فیلتر ها و شناسه های مختلف برای انتخاب اسباب بازی خوب شما را از سردرگمی و سختی انتخاب نجات میدهد .برای انتخاب آسان اسباب بازی مناسب از قسمت راهنمای اسباب بازی سایت استفاده نمایید .

(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد