اسباب بازی لگو

اسباب بازی های لگو یا ساختاری بخش مهمی از مهارت های کودک مانند هماهنگی چشم و دست ، منطق و برنامه ریزی را پرورش می دهد . معمولا این اسباب بازی ها بسیار جذاب و منعطف بوده و می توان به صورت گروهی یا تک نفره انجام داده و محدودیت سنی نیز ندارند .انجام گروهی این بازی ها باعث پرورش مهارت های ارتباطی و کارگروهی شده و انجام تک نفره هم باعث افزایش تمرکز و اعتماد به نفس می شود .

اسباب بازی های لگو یا اسباب بازی ساختنی بسیار جذاب برای بزرگترها نیز هستند و اگر در حال انجام بازی شما به عنوان بزرگتر همراه کودک شدید ،اجازه دهید تا خود او اجسام مورد نظرش را درست نماید .نباید کودک را وادار به ایجاد بر مبنای دیدگاه یا سلیقه خودمان نماییم و باید کاملا او را در ساخت آنچه مدنظرش می باشد آزاد بگذاریم .تشویق آنها به خلاقیت و ایجاد طرح ذهنی خودشان و پرسش های انگیزشی از آنان است که باعث حرکت آنان در راه خلاقیت میشود .برای مثال در صورتیکه کودک خانه ای بدون در طراحی نمود ، از او بپرسید " خوب عزیزم ! معلومه که افراد این خانه از یک راه مخفی رفت وآمد می کنند . میتونی بهم بگی اون مسیر مخفی کجاست !؟ " یا " انگارافراد این خونه با یک قدرت خاصی از دیوارها رد میشن،میتونی در مورد اون قدرت بهم بگی ؟ " 

اسباب بازی ساختنی - لگو

اسباب بازی های لگو به شیوه های گوناگون طراحی و تولید میشوند .استفاده از اسباب بازی هایی که در آنها شیوه ساخت یک شی یا یک ساختار بیان شده باعث پرورش ذهنی فوق العاده کودک شده و به آنها چگونگی پیروی از یک نقشه برای رسیدن به هدف را آموزش می دهد ،هرچند کودک در مسیررسیدن به هدف باید آزادی کافی برای خلاقیت را نیز داشته باشد .در مجموعه هایی که امکان ایجاد ترکیبات مختلف با تعداد محدودی شیء وجود دارد یا بلوک ها ،باید کودک را تشویق به ایجاد ساختارهای متفاوت با بلوک های اولیه یکسان نماییم تا احساس امکان خلق ترکیبات متفاوت با خلاقیت را در او بوجود آوریم .

شرکت های بزرگی در دنیا تولید کننده اسباب بازی های ساختاری هستند ،اما به طور سنتی غالب این محصولات برای پسران طراحی شده است .البته محصولات کمپانی هایی مثل BizzyBitz  ، Morphun و Trigo شامل هر دو جنس میشود. محصولات کمپانی Lego هنوز هم در دو گروه پسرانه و دخترانه عرضه میشود اما با توجه به محبوبیت بسیار زیاد محصولات این شرکت دختران هم در میان طرفداران آن هستند .

بزودی فروشگاه اینترنتی اسباب بازی فسقلی رنج متنوعی از اسباب بازی های ساختنی - لگو را معرفی خواهیم نمود .

بیشتر بخوانید 

فواید بازی با اسباب بازی های ساختنی - لگو 

اسباب بازی لگو  88 محصول وجود دارد

در صفحه
نمایش 81 - 88 از 88 آیتم
نمایش 81 - 88 از 88 آیتم