بازی با کودک ۵ تا ۸ سالگی

۵ تا ۶ سالگی 

شروع دوره پیش دبستانی مواجهه کودک با گونه ای جدید از ترس و اضطراب جدایی و پیدا کردن خود در محیطی جدید می باشد .دراین مرحله باید والدین با روحیه ای محکم و رفتاری تسلی بخش به کودک کمک های لازم برای درک شرایط و عبور از این مرحله سخت را نمایند .تمایل کودک به تقلید و الگو گرفتن از اطرافیان جدید نیز به شدت رشد می کند .آنها سعی می نمایند تا هویت خود را در اجتماع توسعه بخشند و با حضور در گرو های مختلف و فعالیت در آنها ، جایگاه اجتماعی خود را در بین همسالان پیدا نمایند .

در این دوره خواب خوب و مناسب هم نقش مهمی در یادگیری و رشد کودک دارد .خواب در ابتدای شب ذهن آنها را برای تمرکز و توجه به آنچه در طول روز بعد اتفاق می افتد آماده می کند . مهارت های گفتاری هم از طریق شنیدن و یادگیری کلمات جدید از طریق دوستان جدید یا در مدرسه رشد چشمگیری می یابد .همچنین نوشتن که چالشی جدید برای کودک بوده و نهایتا هر نوع فعالیتی که کودک را تشویق نماید مفید و موثر در رشد مهارت های حرکتی او می باشد .

۶ تا ۷ سالگی 

در این دوره کودک شروع به آشنایی با قوانین دنیای اطراف خود می کند و می تواند بین لزوم انجام یک کار یا عدم انجام آن تفاوت قایل شود .آنها بعضا قوانینی را دوست داشته و از آنها اطاعت میکنند و در مواردی نیز به تصمیم خود سعی در شکستن قوانین می کنند .

حلقه های دوستانشان نیز اضافه شده و این گروه ها برایشان مهم تر و پر رنگ تر می شود .همسالان به هم کمک می کنند تا احساس تعلق خاطرشان نسبت به هم رشد کرده و از این طریق هویت خود را پیدا می کنند .دوست داشته شدن و پذیرفته شدن در میان دوستان نیز برایشان بسیار مهم می شود .

ممکن است آموزش نوشتن و هجی کردن باعث سردرگمی کودک در گفتار شود که نهایتا این مورد با تمرین و نوشتن بیشتر حل می شود .

۷ تا ۸ سالگی 

در این دوره سنی مهارت های حرکتی کودک وارد مرحله جدیدی شده و او قادر به انجام دقیق و درست کارها خواهد شد .به عنوان مثال دست خط کودک در این دوره سنی بسیار خوانا و دقیق خواهد شد .ورزش هم بسیار آسانتر شده و تبدیل به فعالیتی مفرح و متنوع می شود که او را قوی تر می نماید .

با وجود اینکه متداولترین ابزار ارتباطی او حرف زدن و گفتگو خواهد بود اما نوشتن داستان ،خواندن متن های گوناگون و خلق تصاویر هنری هم به ابزارهایی برای بیان شخصی و ارتباط با دنیای اطراف بدل می شود .البته با توجه به ورود به دوره سنی جدید تمامی این روشها بسیار ارزشمند خواهد بود .

در ۸ سالگی شخصیت (personality) شکل میگیرد و کودک به دنبال تجربه ها و خلاقیت های شخصی برای خلق کارهای جدید خواهد بود .

بازی با کودک ۵ تا ۸ سالگی 17 محصول وجود دارد

در صفحه
نمایش 1 - 16 از 17 آیتم
نمایش 1 - 16 از 17 آیتم