بازی با کودک ۳ تا ۵ سالگی

۳ تا ۴ سالگی 

در سه سالگی بازی با کودکان همسن و سال بسیار آسانتر شده است .همکاری و همراهی با دیگر کودکان بصورت استفاده مشترک از وسایل و قرض دادن آنها نمود پیدا کرده و همزمان درک و توانایی آنها برای پذیرفتن نقش های اجتماعی مختلف و صبر و انتظار برای رسیدن نوبت در وجودشان رشد می نماید که این مسایل برای حضور در دوره های پیش دبستانی بسیار ضرورت دارد .البته هنوز هم حضور در میان همسالان باعث فشار روحی کمی به کودک شده و در این زمان نقش والدین در مشارکت و فعالیت کودک بسیار مهم می شود .

دقت و تمرکز نیز در این دوره بسیار بهتر شده و مهارت های فیزیکی هم با رشد ماهیچه ها تقویت می شود .همچنین هنر و توانایی آنها برای خلق کارهای دستی هم شروع به پیشرفت می کند .رقص و آواز و ایفای نقش های متفاوت نیز در بین کودکان سه ساله بسیار محبوب است و شیرینی آن با انجام گروهی این کارها بیشتر می شود .

۴ تا ۵ سالگی

دامنه مشاهدات و توجه کودک ۴ ساله به طرز چشمگیری افزایش می یابد .حافظه کودک نیز رشد کرده و میتوان با انجام بازی هایی حافظه آنها را به چالش کشید .البته باید دقت نمود که این نوع بازی ها باید در قالب هایی کوتاه و به شکلی هیجان انگیز برگزار شوند تا باعث دلزدگی کودک نگردند .در نهایت با رشد کودک می توان دوره زمانی بازی را نیز افزایش داد .

در این دوره ،ذهن کودک به دنبال انگیزه بوده و رفته رفته نیاز به ایجاد انگیزه برای فعالیت در وجود او رشد می کند .به همین دلیل لازم است تا برای تقویت اعتماد به نفس او ، پاداش های کوچکی برای کارهای تکمیل شده اش در نظر بگیریم .

رشد اجتماعی کودک در این دوره بسیار مهم است و اسباب بازی ها با ایجاد کنش هایی مثل استفاده اشتراکی ، قرض دادن و استفاده برای برقراری ارتباط نقش مهمی در این قضیه ایفا می کنند .

کنترل کودک بر حرکات فیزیکی هم تقریبا کامل شده و بازی های با تحرک زیاد به بخش مهمی از سرگرمی های کودک بدل می شود .به همین دلیل این سن برای شروع ورزش و آموزش زندگی سالم بسیار مفید است .

بازی با کودک ۳ تا ۵ سالگی 37 محصول وجود دارد

در صفحه
نمایش 1 - 16 از 37 آیتم
نمایش 1 - 16 از 37 آیتم