بازی با کودک۱ تا ۳ سالگی

۱۲ تا ۱۸ ماهگی 

کودک درک بهتری از محیط اطراف خود پیدا کرده و حالا نسبت به استفاده از اشیا و لوازم روزمره ( مثل وسایل غذاخوری)آگاه تر شده است .بازی هایی مثل پیدا کردن اشیایی که خودمان پنهان کرده ایم باعث هیجان او شده و همچنین به تقویت حافظه و تمرکز او کمک زیادی می نماید .

همچنین بازی های تک نفره و مستقل (مثل بازی با توپ ها یا اشیا رنگی ) به ایجاد حس اعتماد به نفس و تقویت توانایی های فردی در وجود کودک کمک می کند .

برای تقویت ماهیچه ها هر نوع بازی ای که به شکلی دست ها و پاهای کودک را با فشاری کنترل شده درگیر نماید مناسب است .نقاشی و یا کشیدن مداد بر روی کاغذ هم راهی فوق العاده برای تقویت مهارت های حرکتی کودک می باشد .

کتاب و آواز خواندن هم کمک بسیاری به برانگیختن کودک برای تقویت مهارت های تکلم و خلاقیت خواهد نمود .این روند با تشویق کودک به خواندن آواز به همراه مادر یا پدر بهتر می شود .

۱۸ تا ۲۴ ماهگی

همزمان با رشد فیزیکی و قوی تر شدن بدن ، حس ماجراجویی و تمایل به کشف دنیای اطراف در آنها بیشتر می شود .آنها به آرامی پی به روابط علت و معلولی بین پدیده ها می برند و از هر فرصتی برای بررسی این موضوع در مورد دنیای پیرامون خود استفاده می نمایند .

اولین کلمات به آرامی و واضح تر بر زبانشان جاری می شود که این روند برای همه اطرافیان آنها نیز بسیار هیجان انگیز می باشد .

خلاقیت آنها نیز شروع به رشد کرده و این تغییر در کارهای هنرمندانه آنها بخصوص در حین بازی به خوبی مشهود است .

با توجه به اینکه کودک در این سن تمایل به خودنمایی دارد و از طرفی توانایی ها و قدرت ارتباطی او محدود می باشد ،

کج خلقی به دلیل سرخوردگی از این مساله میان آنها شایع است .این مساله با تمایل به تصمیم گیری کودک در مورد امور مربوط به خود تشدید می شود . 

۲ تا ۳ سالگی 

در حالیکه هنوز تمرکز کافی در کودک برای مراقبت از خود وجود ندارد ، تمایل به فعالیت های چالش برانگیز به طور چشمگیری در وجود او رشد کرده و بعضا کودک را در وضعیت های خطرناک قرار می دهد .خستگی و بی حوصلگی های گاه به گاه هم از ویژگی های این دوره سنی است .تمایل به بازی با دیگر کودکان در این دوره افزایش می یابد البته استفاده اشتراکی و قرض گرفتن اسباب بازی ها و وسایل بعضا موجب دردسر و درگیری شده و موجب می شود که آنها دوباره به بازی مستقل یا موازی با دیگران اقدام نمایند .اما نباید نگران خوب بازی نکردن یا درگیری آنها در هنگام بازی شد .

بازی های پرشی هم با توجه به افزایش تعادل بسیار مفید و هیجان انگیز است .

زبان کودک هم در این دوره شروع به شکل گیری می کند و ساخت جملات طولانی تر برای آنها امکانپذیر می شود .با نزدیک شدن به سومین سال تولد ، بازی های تخیلی و فرو رفتن در قالب نقش های فانتزی در وجود کودک رشد می کند .همچنان که کودک با تکامل حواس خود به درک بهتری از دنیای پرامونی خود می رسد ، قوه تخیل او نیز قدرتمندتر شده و از تصور حضور در دنیای فانتزی لذت زیادی می برد .پوشیدن لباس هم در این سن به یکی از سرگرمی های مورد علاقه کودکان تبدیل می شود و والدین باید با اصرار کودک برای پوشیدن لباسی خاص کنار بیایند !

بازی با کودک۱ تا ۳ سالگی  20 محصول وجود دارد

در صفحه
نمایش 1 - 16 از 20 آیتم
نمایش 1 - 16 از 20 آیتم